okolica

Łeba to jedno z najurokliwszych miast położonych na Pomorzu, kochamy je niezmiennie od wielu lat i co roku wydaje nam się piękniejsze. Niewiarygodna infrastruktura wydm, bogactwo krajobrazu oraz mnogość dostępnych atrakcji sprawiają, że zjeżdżają się tu turyści nie tylko z Polski ale i zza granicy.

Nasz kompleks Polanki23 położony jest w bardzo bliskiej okolicy jednych z największych punktów turystycznych i rozrywkowych miasta, a od centrum miasta dzielą Nas zaledwie 2.5 km.

W niespiełna 2,5 km odległości od domków znaleźć można:

Port Jachtowy

2,5 km od naszego kompleksu
Port Jachtowy

Park Dinozaurów

1,5 km od naszego kompleksu
Park Dinozaurów
Stadnina koni Senny oraz Maciukiewicz

Stadnina koni Senny oraz Maciukiewicz

500m od naszego kompleksu
Jezioro Sarbsko

Jezioro Sarbsko

500m od naszego kompleksu
Piaszczysta plaża

Piaszczysta plaża

2,5 km od naszego kompleksu
Pozostałe atrakcje
Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego i unikalną atrakcją turystyczną. Położone są miedzy jeziorem Łebsko, a morzem.

Powstały z akumulacji piasku wyrzucanego na brzeg przez fale morskie w ilości 130 000 km2 plaż. Piasek osuszany przez wiatr i słońce , wywiewany silnymi wiatrami w głąb lądu tworzy wysokie wydmy (od 30 do 40 m wysokości) z najwyższą czterdziestodwumetrową Wydmą Łącką. Już od stuleci przesuwane są one w kierunku wschodnim i południowo wschodnim, z szybkością 1,2- 1,6 m w ciągu roku. Siła działania wędrującej wydmy jest ogromna, bowiem zagraża ona roślinności i zasypuje wszystko co napotyka na swej drodze. Jej moc zależy od siły wiatru, wysokości stoku , czoła wydmy i ukształtowania terenu. Ruchome piaski tworzą przepiękny pustynny krajobraz, unikatowy w Europie, zwany często polską Saharą.

Labirynt Park

Labirynt Park

Świetna zabawa dla dużych i małych, dla rodzin z dziećmi jak i zakochanych par.

Szukajcie prawidłowej drogi, zdobywajcie bazy, odkrywajcie przygotowane przez nas atrakcje. Dla najmłodszych posiadamy specjalne drewniane wózki, by zabawa była dla nich jeszcze wspanialsza. Sprawdźcie swoją orientację w terenie o powierzchni 5000m2, porównajcie czas przejścia labiryntu z innymi. Specjalnie dla waszych pociech przygotowaliśmy mały edukacyjny labirynt, oraz inne logiczne i zręcznościowe zabawy. Świetna zabawa na świeżym powietrzu z Labirynt Park Łeba gwarantowana.

Sea Park Sarbsk

Sea Park Sarbsk

Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park Sarbsk związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także kulturą i historią regionu Pomorza.

Park usytuowany jest na pięknej malowniczej działce o powierzchni 5ha otoczonej lasem położonej w odległości 10 km od miejscowości Łeba. Sea Park Sarbsk jest największym na Północy parkiem rozrywki dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych. Park ma na celu edukację dzieci i młodzieży z kulturą regionu oraz ekologią.

Obecnie w parku czekają na Państwa takie atrakcje jak:

  • Fokarium – pierwsze komercyjne fokarium w Polsce z występami zwierząt
  • Oceanarium Prehistoryczne – jedyny tego typu obiekt w północnej Polsce
  • Muzeum marynistyczne
  • Park makiet największych ryb i ssaków morskich
Park Linowy Tarzan

Park Linowy Tarzan

Park Linowy Tarzan Park jest atrakcją dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W parku tym oddają do dyspozycji Klientom 4 trasy. Trasa "zielona" przeznaczona jest dla dzieci malutkich. Trasa "żólta" dla dzieci w wieku szkolnym, natomiast trasa "czerwona" i "niebieska" dla młodzieży i dorosłych. Park znajduje się w zachodniej częsci Łeby przy ul. Do Rąbki (kierunek ruchome wydmy).

Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach

Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało z myślą ratowania kultury materialnej dawnej ludności kaszubskiej, zwanej Słowińcami.

Położenie Muzeum w środku funkcjonującej małej, wiejskiej społeczności, w centrum Parku Narodowego dodaje mu autentyczności i podkreśla symbiozę z otaczającą go przyrodą.

Stare chałupy i zagrody tętnią życiem w trakcie licznych imprez folklorystycznych odtwarzających dawną kulturę, czas minionej epoki.

Morskie Rejsy Pasażerskie

Morskie Rejsy Pasażerskie

Żegluga Pasażerska Łeba to doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Oferowane są rejsy dwoma statkami: Denegą oraz Gryfem. Rejs to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu w Łebie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Na statku Denega dodatkowych atrakcji dostarczy Państwu pirat Criss Sparrow, który zaraża wszystkich swoją energią i dobrym humorem.

Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie

Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie

Budowany w Łebie nowy oddział Muzeum będzie unikatowym w skali kraju obiektem, łączącym funkcje kulturalne, naukowe i edukacyjne. Został zaprojektowany z myślą o zachowaniu dla przyszłych pokoleń polskiego dziedzictwa związanego z Bałtykiem. Nowoczesna ekspozycja poprowadzi zwiedzających przez stulecia historii bałtyckiej żeglugi, prezentując wiele aspektów archeologicznych badań podwodnych NMM. Przestrzeń poświęcona rybołówstwu skoncentruje się wokół głównego eksponatu: 25-metrowego stalowego kutra. Na ekspozycji przedstawione zostaną również zagadnienia związane z morską energetyką wiatrową. Swoją architekturą nowe muzeum będzie nawiązywać do morza, piaszczystych wybrzeży i wypełnionych wiatrem żagli. Wizualnym walorom budynku będą towarzyszyć ekologiczne rozwiązania energetyczne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.